Youtuber Olun Ayda 50000 TL’dan Fazla Kazanın (2021)

Çoğu başarılı YouTuber ayda 50000 TL’den daha fazla kazanıyor. YouTube‘a her girdiğinizde birbirinden farklı içerikleri görüyorsunuzdur. Videoları izlerken içinde bulunan reklamlar sayesinde YouTuber’lar para kazanıyor. Üstelik izlenme sayısı bile para kazandırabiliyor. Başarılı bir YouTuber olup siz de daha fazlasını kazanmayı düşünebilirsiniz. Oldukça kullanışlı ve geleceği olan bu mecranın size nasıl kazandıracağını açıklayalım.

YouTube’dan ciddi miktarda para kazanmak istiyorsanız sağlam içerikler yüklemelisiniz. Hangi konuyu seçmiş olursanız olun, işinizi gerçekten iyi yapıyorsanız kesinlikle YouTube kanalınıza içerik yüklemelisiniz.

YouTube’n en çok bilinen Türk YouTuber’ı Enes Batur bu işe Minecraft adlı oyun videoları çekerek başladı. Yine Reynmen olarak bildiğimiz ünlü sanatçının ilk YouTube videoları da eğlenceli içeriklerle doluydu. Ya da Barış Özcan‘ın storyteller özelliğiyle çektiği bilim, sanat ve teknoloji konuların videoları da ilk paylaşıldığında amatörceydi. Fakat şu an hepsi birbirinden fazla para kazanmakta. Başlıkta belirttiğim 50000 TL başlığından kat kat fazla alan bu üç sanatçı gibi siz de başarılı olmak istemez misiniz?

Kadınlar için en kolay iş YouTube’da çalışmaktır. Yemek yapma, el işi, hobiler gibi videolar çekerek para kazanmaya başlayabilirler.

YouTube’da başarılı olmanın sırrı nedir?

 • Paylaştığınız video içeriklerinin başlıkları mutlaka ilgi çekici ve popüler olması gerekiyor
 • Takipçi kazanmak için diğer kanallara ya da başka sosyal medya mecralarına tanıtımlar yaptırabilirsiniz.
 • Düzenli bir şekilde video paylaşacağınız bir çalışma programı oluşturun ve buna uyum sağlayın.
 • Video içeriklerinin kapak fotoğraflarına ilgi çekici görseller ekleyin. Bunun için en iyi örnek (Barış Özcan’ın sürekli video kapak fotoğraflarında bir duyguyla görünmesi).
 • Kanalınızın kapak ve profil fotoğraflarının profesyonel görünmesine özen gösterin. Gerekirse bir grafikere yaptırın.
 • İçerik oluşturmak için sağlam ekipmanlar toplayın.
 • En önemlisi de sabretmeyi bilin.

Sağlam ekipmanlarla güzel içerikler oluşturduktan sonra düzenleme için iyi bir program seçin. Örneğin Adobe firmasına ait Premier Pro veya AfterEffect kullanabilirsiniz.

İlerleyen zamanlarda para kazandıkça kendi ekipmanlarını değiştirip daha güçlü içerikler oluşturabilirsiniz.

Şimdi sizlerle bir kanalın videolarının kapak fotoğraflarına göz atalım. 123 GO! Like Turkish kanalının görselleri her zaman ilgi çekici olarak seçmesi de kazanması için büyük bir sebeptir.

Bir diğer örnekte de Ruhi Çenet‘in kanalından gelsin. Oluşturduğu video içeriklerinin kapak görselleri ilgi çekici ve merak uyandırıcıdır. Bu yüzden izlenme sayısı her zaman artmaktadır.

Siz de başka YouTuber’ları görünce video içeriği üretmeye özeniyorsanız kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

En büyük tavsiyem tabii ki de sabırdır. Hiçbir YouTuber bir anda 50000 TL kazanmadı. Kimisi 1 yılda kimisi 1 ayda tanındı. Kimisi bir video için 1 ay uğraştı kimisi 1 hafta. Hepsinin tek ortak özelliği var o da pes etmemek. Sonuçta iyi para kazanmak için güzel bir yöntem olduğunu kabullenmek gerekir. Ayrıca YouTuber olmak tam zamanlı bir işte çalışmakla aynıdır. Bunu sakın unutmayın. Kendi işinizin patronu olmak isterseniz sizi mutlaka YouTube mecrasında görmek isterim.

YouTube için içerik fikriniz yok fakat YouTuber olmak istiyorsanız yakında o konuda sizler için yeni bir içerik paylaşacağım. Fakat şimdiden sizlere en çok tercih edilen birkaç içerik fikri vereyim;

 • Şaka videoları
 • Sevimli bebek veya hayvan videoları
 • Film ve dizi inceleme videoları
 • Gurme videoları
 • Eğitim videoları
 • Teknoloji videoları
 • Oyun videoları
 • Röportaj videoları
 • Meydan okuma videoları

Yukarıda bulunan bu fikirlerden birini seçerek siz de güzel içerikler üretebilirsiniz. Eğer video fikirleri hakkında bilginiz yoksa mutlaka araştırmalar yapın. İlginizi çekip çekmediğine bakın. Sonrasında yapıp yapamayacağınıza bakın. Unutmayın; “Bir işi az sevip çok çalışan değil çok sevip az çalışan yapar“.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

İnternetten Para Kazanma Rehberi #2 – Dropshipping & Instagram Geliri (2021)

Next Post

Evini/Odanı Kiraya Ver Ayda 10.000 TL’den Fazla Kazan (2021)