Şehrazat ve Acun Medya arasındaki alacak davası düştü

Şehrazat ve Acun Medya arasındaki alacak davası düştü thumbnail

İstanbul 2. Fikri ve Sinai Haklar Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya taraflar ve avukatları katılmadı. Davacı Şehrazat’ın izinsiz kullanılan eserlerinin mahkemece tespit edilen bedellerini kabul ederek, şikayetinden vazgeçtiği duruşmada belirtildi.

Hakim, davacı Şehrazat’ın avukatlarının şikayetlerinden vazgeçtikleri ve davalı tarafla uzlaşma sağlandığını ifade eden dilekçeyi mahkemeye sunduklarını açıkladı. Bunun üzerine mahkeme, davanın düşürülmesi yönünde karar verdi.

NE OLMUŞTU?

Ünlü besteci ve söz yazarı Şehrazat, Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak ‘Aynen Öyle’, ‘Kınalı Bebek’, ‘Yaz Yaz Yaz’, ‘Yalnızlığa Hüküm Giydim’, ‘Adaletsiz Yar’, ‘Kıyamam’, ‘Maazallah’ ve ‘Çek Babam Çek’ adlı eserlerinin programlarda izinsiz kullanıldığı belirterek Acun Medya ve TV 8 kanalına tazminat davası açmıştı. Geçtiğimiz yıl dava karara bağlanmış ve hukuk mahkemesi Şehrazat’a yasal faiziyle birlikte 239 bin 250 TL izinsiz kullanım bedeli ve 10 bin TL manevi tazminat ödenmesine hükmetmişti. Ünlü söz yazarı, aynı zamanda 2. Fikri ve Sinai Haklar Ceza Mahkeme’sine başvurarak yeni bir dava açmıştı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
MasterChef Duygu Acarsoy'dan müjdeli haber thumbnail

MasterChef Duygu Acarsoy'dan müjdeli haber

Next Post
Gelinim Mutfakta 695. Bölümde gün birincisi kim oldu? 30 Nisan 2021 thumbnail

Gelinim Mutfakta 695. Bölümde gün birincisi kim oldu? 30 Nisan 2021

Related Posts